Browse By

Oculus GO, czyli przenośny VR od Facebooka (i Xiaomi) w cenie 200$ wchodzi na rynek

 

Możesz myśleć, że VR się kończy, tymczasem na fali początkowego hype’u duże marki poczyniły inwestycje, które muszą się zwrócić. Szczególnie jeżeli jest się na giełdzie. Zobaczcie nowe, całkowicie niezależne (poza zależnością od dostępu do prądu, lub Power Banku) gogle VR od Facebooka i Xiaomi – Oculus GO. Są piękne.

VR zaprzepaścił swoją drugą szansę. Głównie z uwagi na to, czego potrzebuje aby działać – bardzo mocnego komputera, kabli (choć to się już zmieniło), zasobnego portfela – to wszystko jest dużą barierą aby wejść pod strzechy. Pierwszą marką, która postanowiła przeciwstawić się z sukcesem tym barierom był Samsung ze swoim Gear VR. Oferowało ono i nadal oferuje poręczne gogle w przystępnej cenie z własnym, wygodnym ekosystemem. Niestety Gear VR działa tylko z telefonami Samsunga. Aż do teraz. Na rynku pojawiła się nowa gwiazda, która aby działać – potrzebuje tylko samej siebie i prądu, jednocześnie oferując najlepszy układ optyczny w swojej klasie, wbudowane słuchawki i nowoczesny kontroler w niezwykłej jak na możliwości cenie.

Cena Oculus GO to 200$ (wersja 32GB), czyli mniej niż 1000 PLN. Jest to najkorzystniejsza oferta na rynku za to, co otrzymujemy w środku. Przystępność zestawu umożliwia błyskawiczne przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości kiedy tylko chcemy. Niestety nie mamy tu możliwości poruszania się w VR, jednak konsumpcja treści filmowych to podstawowy cel korzystania z Oculus GO. Granie zostawmy dużym zestawom, przynajmniej na razie.

Ja nie mogę doczekać się możliwości odpalania seriali z Netflixa na kinowym ekranie kiedy tylko przyjdzie mi na to ochota. Obecnie będąc dzieciatym mam na to chwilę tylko w momencie zgaszenia świateł gdy idziemy spać. Włączam wtedy smarfona świecąc rodzinie po oczach mając duszę na ramieniu, gdy oglądam każdą jasną scenę. Oculus GO to będzie prawdziwy gamechanger!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: oculus.com/go 

Produkt można zakupić na Amazonie tu: amazon.com/Oculus-Go-Standalone-Virtual-Reality-Headset

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *